);

Pro co možná nejtrvalejší zachování původního a bezvadného vzhledu betonu je vhodné provést preventivní ošetření nové konstrukce a dále pak zajistit její pravidelné účinné čištění a udržování v závislosti na míře zatížení a znečištění. Impregnační a ochranné nátěry omezují pronikání vody spolu s nečistotami do betonu. Plocha tak zůstává déle čistá, nižší nasákavost betonu přispívá k vyšší odolnosti vůči povětrnosti. Používají se nejen preventivně na nově provedené plochy  ale i po každém hloubkovém čištění. 

   Aplikace ochranných a impregnačních prostředků ve větší či menší míře ovlivňuje i estetický aspekt povrchu betonu. Lze je tedy interpretovat jako materiály zvyšující estetickou hodnotu.Každý z následujících materiálů je na jiné bázi a sleduje jinou funkci. Uspokojivý výsledek vznikne pouze správným výběrem a správnou aplikací. Doporučujeme proto konzultovat s naším zástupcem výběr materiálu, případně provést předběžnou zkoušku.

Materiály pro ochranu a impregnaci betonu

CHRYSO®Fuge SP

Rozpouštědlový impregnační hydrofobizační přípravek na bázi siloxanů dobře proniká do hloubky betonu, silně odpuzuje vodu a nečistoty, neuzavírá povrch betonu, omezuje tvorbu výkvětů.

Technický list

 

CHRYSO®Fuge Impreg       

Ekologický, vysoce účinný impregnační hydrofobizační přípravek na bázi silanů na vodní bázi silně odpuzuje vodu a nečistoty, neuzavírá povrch betonu, omezuje tvorbu výkvětů.

Technický list

 

CHRYSO®FiniSol Brut

Vodou ředitelný ochranný a impregnační prostředek tvořící mikroskopický film na povrchu betonu omezuje pronikání vody, olejů a prachu do betonu, zlepšuje kvalitu povrchové vrstvy, zachovává přirozený vzhled a je možno ho aplikovat i na mladý a vlhký beton.

Technický list

CHRYSO® HD

Vodou ředitelný ochranný a vytvrzující prostředek pronikající dovnitř betonu, kde chemicky reaguje. Zabraňuje pronikání nečistot včetně olejů a mastnot, zlepšuje kvalitu povrchové vrstvy betonu, vytváří na povrchu betonu hedvábný lesk.

Technický list

CHRYSO®FiniSol Perle

Rozpouštědlový ochranný a vytvrzující prostředek tvořící na povrchu betonu lesklý perleťový film, který zabraňuje pronikání nečistot včetně olejů a mastnot, zlepšuje kvalitu povrchové vrstvy betonu a zvyšuje intenzitu probarvení.

Technický list