);

Základní údržbou betonové plochy s estetickou funkcí je její čištění. Volba metody, případně četnosti v případě pravidelného čištění, závisí zejména na typu nečistot, které je třeba odstranit. Pokud jsou plochy znečištěny běžným provozem, stačí použití vody, případně tlakové vody nebo páry.Některé druhy znečištění ovšem vyžadují speciální prostředky. Pro dokonalé vyčištění betonové plochy je nutno kombinovat je s mechanickým čištěním a mytím tlakovou vodou. V tomto segmentu nabízíme následující:

 

Materiály pro čištění betonu

CHRYSO®CleanSol V10

Kapalný přípravek pro narušení vegetativního znečištění jako jsou různé rostliny, houby, mechy a lišejníky zarostlé v betonu. Doba nasazení je 1 – 12 hodin před mytím.

Technický list

CHRYSO® EffloCleaner

Za podmínek příznivých pro transport vlhkosti z podloží přes betonovou plochu dochází na jejím povrchu ke tvorbě primárních a sekundárních výkvětů, které především u barevného betonu rovněž snižují jeho estetickou hodnotu. Tento typ „nečistot“ nelze odstranit jednoduše, je třeba účinný prostředek. Takovým je tento kapalný přípravek, který se aplikuje několik minut před čištěním.

Technický list

CHRYSO® GreenDecap

Relativně bezpečný a ekologický přípravek pro odstranění zbytků cementu, betonu a vápna. Před rokem 2015 nebyl klasifikován jako žíravina, podle nových předpisů je. Přesto jeho použití není spojeno s významným rizikem, pokud se respektují předepsaná pravidla. Doba nasazení je několik minut před čištěním.

Technický list

 

Vyčištěná betonová plocha bude lépe odolávat opětovnému znečištění, pokud bude použit vhodný materiál na její ochranu a impregnaci.